FAQ – Často kladené otázky

Je zbytečné užívat všech 12 solí zároveň. Je to jako když člověk mačká několik funkcí na spotřebiči. Zároveň, tělo nemůže dlouhodobě reagovat ve stejné intenzitě na všechny podněty. Smysluplnější je postupovat krok za krokem - buďto podle diagnóz nebo obličejových znaků, nebo lze také pravidelně užívat Schüsslerovy soli formou tzv. kúr. Jednotlivé kúry lze prostřídat a pokrýt klidně celý rok. Obvykle doporučujeme aspoň týdenní pauzu mezi jednotlivými kúrami. Obvykle se tedy doporučují max 3 - 4 soli. Méně je prostě více.

Schüsslerovy soli se podobně jako obecně všechna homeopatika mají nechat volně rozpustit v ústech: je možno pod jazykem, je možno jen ponechat volně rozpustit v dutině ústní a poté alespoň 10 minut nezapíjet a nezajídat, aby se přípravek co nejlépe vstřebal sliznicí úst. Pokud chceme docílit rychlého nástupu účinku, je možné nechat soli rozpustit v teplé vodě a teplý roztok pomalu popíjet po malých doušcích - tzv. "horká sedmička". Denní dávku solí lze též podat v pitném režimu - do lahve cca 0,5 litrů dáme všechny soli a během dne popíjíme. Je to ideální způsob například pro sportovce nebo pro staré lidi.

Ano, u Schüsslerových solí nejsou známy žádné kontraindikace s dalšími léky. Jestliže si však nejste jistí, kontaktujde svého lékaře nebo lékárníka.

Jestliže dodržujete doporučené dávkování, je užívání Schüsslerových solí prakticky bez vedlejších účinků. Mějte prosím na paměti, že předávkování 100 a více tabletami, užitými v jednom dni, může mít projímavý efekt. V takovém případě kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Protože jsou Schüsslerovy soli firmy DHU registrovanými léky, lze je zakoupit pouze v lékárně, kde jsou dostupné bez lékařského předpisu, či v online lékárnách. Podívejte se, kde můžete Schüsslerovy soli koupit.

Obraťte se na nás v kontaktním formuláři nebo si vyplňte test.

V současné době jsou Schüsslerovy soli vyráběny různými výrobci po celém světě. Existuje mnoho značek Schüsslerových solí, které se mohou lišit složením, kvalitou a účinností. Nejznámějším* a nejoblíbenějším** výrobcem v Německu je Deutsche-Homöopathie-Union (DHU). Tradice výroby solí firmou DHU sahá až do roku 1873, kdy začal lékárník z Lipska, Dr. Willmar Schwabe, vyrábět minerální soli Dr. Schüsslera ve vysoké kvalitě. Originální Schüsslerovy soli firmy DHU se vyrábějí v souladu s původním postupem Dr. Schüsslera. Zdroj: * Kantar Health 11/2010 ** Zdroj: IMS Health 06/2013

Dávkování DHU je jednoduché a přehledné, standardní dávkování pro všechny soli 3x " tablety denně. Tak je to napsáno v příbalovém letáku. V případě kúr jsou to pak vždy 2 tablety. Všechna ostatní dávkování, která kolují na trhu, jsou vesměs zcela přehnaná, až příliš vysoká, což pak také způsobuje gastrointestinální potíže až průjem.

Zatím nejsou popsány případy předávkování, nicméně je vhodné se řídit doporučeným dávkováním dle aktuální fáze onemocnění či doporučením lékaře a lékárníka.

Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 µg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat.

Na českém trhu je v současné době dostupných 12 základních solí Dr. Schüsslera. Doplňkové Schüsslerovy soli čísla 13 - 24 nejsou na českém trhu registrovany a obchodovany, ale jsou k dispozici například v Německu.

Například od německé firmy DHU, již v České republice zastupujeme, jsou všechny soli dostupné. Pokud by to tedy pro Vás byla možnost, můžete dané soli objednat například v německé online lékárně.

Doktor Schüssler sám poukazoval na fakt, že naše tělo někdy není schopné absorbovat dostatek minerálních látek ze stravy, a to i v případě, že se stravujeme zdravě. Schüsslerovy soli mají vysokou biochemickou dostupnost a jsou schopné proniknout do buněk těla a zde pak obnovit či harmonizovat minerální rovnováhu.

Jestliže pijete kávu v obvyklém množství, nemá to žádný vliv na účinky Schüsslerovy solí. Totéž platí o všech dalších stimulačních látkách, jako jsou například nikotin, alkohol, koření a další.